Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hei 30 + esikoisensa saaneet! Mista olette saaneet muita aiti-tuttavia? Luulisi etta nuorempana on helpompaa tutustua muihin aiteihin kuin nyt " vanhana" , onko nain?

Vierailija
22.05.2006 |


Missä tapaatte muita äitejä? Samanikäisiä siis.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
22.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siellä oli lähinnä " vanhempia" äitejä, onneksi...=) Sieltä löytyi parikin sellaista äitiä, joiden kanssa ollaan " kavereita" .

Vierailija
2/2 |
22.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllähän minullakin on näitä nuoria mamma-kavereita, mutta oman ikäisiä ei ole.

On sekin mukavaa jutella näiden nuorten naisten kanssa, mutta elämän tilanne on niin kovasti erilainen kun omani.

Heillä ei ole vielä koulutusta, ovat muuttaneet pari vuotta sitten poikaystävänsä/miehensä kanssa yhteen suoraan kotoa. Tästä johtuen heillä on ehkä vähän vähemmän rahaa tai suorastaan heillä on rahan puutetta.

Minun tilanne on ihan erilainen, painiskelen ihan erityylisten ongelmien kanssa. Olen jäänyt vakituisesta työpaikasta äitiyslomalle, opiskeluajatkin ovat jo hieman kaukaisempi muisto, jne.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme neljä