Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Älkää ryhtykö suhteeseen ihan kivan ihmisen kanssa

Vierailija
01.05.2019 |

Jos haluaa rakkauden kestävän suhteessa, alkuhuumaa, vetovoimaa ja helliä tunteita pitää olla alussa. Jos on erossa kumppanistaan, niin pitäisi tuntea ikävää. Sellainen suhde ei ole vahvalla pohjalla, missä ei ole näitä tunteita suhteen alkupuolella. Enkä tarkoita, että pitäisi olla jotain salamarakastumista, mutta jos toinen on vain ihan kiva kuukaudesta toiseen, niin ei sellaisen kanssa kannata olla.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
01.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä menin. Olen nauttinut tästä ihanasta seesteisestä parisuhteesta jo parikymmpentä vuotta. En minä, eikä mihenikään kaipaa mitään draamaa elämään. Ollaan tyytyväisiä kun päivät lipuu rauhassa omissa uomissaan.

Ei se ihan kivuus poista tunteita. Puolisoni on ihan kiva, ei komea, huippuälykäs tai rikas, mutta rakas hän on.

Vierailija
2/4 |
01.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Perus

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
01.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joka haluaa vuoristorataa saakoon vuoristorataa.

Multa lähtee taju ja sit oon koomas.

Vierailija
4/4 |
01.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jaa. Me ollaan oltu yhdessä 15 vuotta ja aina vaan paremmin viihdytään yhdessä, opitaan toisistamme ja hauskaa on. Alussa oli ihan kivaa, ajan mittaan sitten tykästyin, ihastuin ja aloin rakastaa. Olen hitaasti lämpenevä kaikissa asioissa, tämä meni näin ihan luontevasti.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi viisi