Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nautiskelin takapihalla kahvia ja naapuri jaarittelee asiakkaiden asioita puhelimessa..

Vierailija
21.04.2019 |

Tätä monesti miettinyt, että kuinka oikein on, kun tuo jatkuvasti lätisee puhelimessa asiakkaiden henkilökohtaisia asioita. Puhuu nimillä ja osoitteilla, vaivat ja lääkitykset myös.

Toisinaan olen musiikkia kuunnellut, etten kuulis tai lähden sisälle evakkoon. Hänelle on huomautettu, että aika tarkkaan asioista juttelee muiden kuullen. Eikö tuossa ole jo kyseessä vaitio-olovelvollisuuden rikkominen? Ei kuulemma, kun saman firman työntekijän kanssa vaihtaa työkuulumiset.

Entäpä me naapurit tai perheensä? - ei meidän tarvitse tietää Hilman hiivavaivoista ja sydänlääkkeistä. Hilma asuu Martinlaaksossa.. (keksitty tähän, mutta tarkkaan tiedän useita)

Mietin vaan omalla kohdalla, että en haluaisi mun henk.koht. tietoja levitettävän pitkin poikin pkseutua.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi kolme