Mitä et enää koskaan tee, koska olisi pitänyt tehdä se aiemmin?
Eli kun listataan mitä elämässä pitää kokea tai tehdä, listataan tähän mitä ei enää voida tehdä omassa elämässä joka olisi pitänyt tehdä. Perustellakin voi.
Itse en tee koskaan lapsia koska kohtu poistettu.
Kommentit (10)
Opiskele kunnon ammattia ja vaihda alaa. Olen jo 40v ja yksin vastuussa lasten elatuksesta.
Lultavasti en koskaan aja lastenlaitteita huvipuistossa, koska aloitin urani perhelaitteilla ja siitä on suunta vain ylöspäin :D
Osallistu Tenavatähti kisaan, koska olen liian vanha eikä sitä ohjelmaakaan enää ole.
En tee kesken jäänyttä gradua, koska valmistuisin melkein suoraan eläkkeelle.
En käy armeijaa kun olen jo liian vanha.
En lähetä ylioppilaskuvia. Kaikki luuli, että ”joku” on ne postittanut, koko valokuuvaamon kallis kiitoskorttipino löytyi kirjahyllyn takaa remontin yhteydessä. Oli mennyt yli vuosikymmen.
Vieläkin harmittaa.
Ei nyt varsinaisesti olosuhteiden puolesta poissuljettua, mutta kuitenkin äärimmäisen epätodennäköistä: opiskelijavaihto. Harvoja katumuksen aiheitani. Ulkomaille toki muuten vielä ehtii.
Elä kosteaa nuoruutta. Vanhempien mt-ongelmien takia pelkäsin silloin muutenkin sekoavani enkä siksi uskaltanut koheltaa.
Vierailija kirjoitti:
En lähetä ylioppilaskuvia. Kaikki luuli, että ”joku” on ne postittanut, koko valokuuvaamon kallis kiitoskorttipino löytyi kirjahyllyn takaa remontin yhteydessä. Oli mennyt yli vuosikymmen.
Vieläkin harmittaa.
No mä laittasin ainakin postiin ja ihan huumori selityksellä. En itse ainakaan pistäisi pahaksi jos kuvan vuosien takaa saisin.
En minäkään enää voi "tehdä lapsia". Enkä enää vaihda alaakaan.