Haluaisitko tutustua/viettää aikaa ihmisen kanssa jolla on diagnosoitu narsismi?
Tietäisit 100% varmasti, että hänellä on diagnoosi? Itse en halua ja nyt mulle vihotellaan kun on muutakin tekemistä kun tutustua tällaiseen henkilöön.
Kommentit (9)
En. Tosin itsellänikin on persoonallisuushäiriö, tuskin moni haluaisi minuunkaan tutustua jos tietäisi.
En todellakaan halua. Kokemusta yhdestä tämmösestä tapauksesta, ja yks hankalimmista, ja rasittavimmista ikinä ..
En voi suositella siis.
Ne suuttujat ym. länkyttäjät kaveeratkoon vaan itse mutta omalla vastuulla.
Voisi olla mielenkiintoinen tutkimuskohde. Mutta en haluaisi, koska jos hän suuttuisi minulle, olisi liian suuri riski, että narsisti keksii oikeasti vaarallisia kostokeinoja.
Oon huomannut että tämän tyyppiset (siis kenellä narsistisia piirteitä) viihtyvät tosi hyvin keskenään.
Vierailija kirjoitti:
Oon huomannut että tämän tyyppiset (siis kenellä narsistisia piirteitä) viihtyvät tosi hyvin keskenään.
Kuka muu kestäisi niitä?
Yritetään tässä juuri eroon yhdestä, jonka tekemiset oikein huutaa diagnoosia.
Rahaa on mennyt lakimieheen ja tulee vielä menemään.
Olisi kiinnostavaa tutustua tai tarkkailla, kunhan saisi poistua tilanteesta. Eli ei mielellään tietysti vaikka samalle työpaikalle töihin, mutta lyhyesti olisi "hauska" kohdata.
En halua. Ex-vaimo oli covert narsisti. Nyt kun tietää mitä nuo tapaukset ovat niin ei todellakaan kiinnosta olla tekemisissä. Valitettavasti joudun olemaan ja nyt osaan myös tunnistaa heikäläiset helposti. Käytännössä joudun nyt itsekin vetämään samaa teatteria ja peliä heidän kanssa. Varsin rasitettavaa.
Tuskin kukaan täysipäinen haluaa:D