Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Minkälainen ihminen muuttaa usein ja haluaa tutustua koko ajan uusiin ihmisiin?
Kommentit (2)
Ei ole tarvinnut tavoitella usein muuttamista, kun olen muuttanut opintojen, työpaikkojen, suhteiden, edullisemman asumisen, rauhallisemman asumisen, nopeampien kulkuyhteyksien yms perässä. Lapsena jo muutin 4 kertaa, vaikka asuinkin tärkeimmät vuoteni samassa paikassa. Sitten opintojeni aikana 8 kertaa ja loput 6 jo työelämässä ollessani, joista 3 perheellisenä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
No esim minä. Juureton, lapsena pahasti kaltoinkohdeltu. En koe olevani missään kotona. Ilkeät vanhempani on elossa mutta eivät pidä mitään yhtryttä (hylkäsivät lapsensa heti kun lapsi tuli täysi-ikään).
Olen orpo, olen koditon, en mistään kotoisin, en kuulu mihinkään sukuun.
Tän takia muutan usein (varmaan toivon että joku paikka edes tuntuisi ”kodilta”) ja ohmisiin on pakko yrittää tutustua kun ei ole niitä omia vanhempia/sukulaisia ollenkaan kenen kanssa pitäisi yhteyttä ja tapaisi.