Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nuoret äidit!

16.03.2013 |

Heips!

Vartmasti montakin aloitusta samasta aiheesta mutta nostetaanpas!

Täällä 19 vuotias ensimmäistään odottava haluaisi kuulla muiden kokemuksia, tunteita tai vain muuta kuinka raskaus, synnytys, ja vauva-arki teillä toimii.

Miten (ja milloin) kerroitte raskaudesta vanhemmillenne? :)

Maria94 4+0

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Heips! Täällä yks 19-vuotias odottelee ensimmäistään!:) yks keskenmeno takana, mutta tärppäsi pian uudelleen ja nytten ollaan jo hyvällä mallilla! rv 25 pyörähtää huomenna!:) Eli ihan eka raskaus tosiaan ei ollut kiva kokemus keskenmenon takia mutta toisaaltaan se vaan vahvisti sitä että haluan äidiksi. Aluksi aattelin että vika on minussa, mutta onneks parempi osapuoli osasi ja jaksoi auttaa siitä eteen! Tää raskaus menny hyvin kun pahoinvointi ja oksentelu jäi pois, mutta tilalle tuli närästys:D eli kesää odotellessa jotta näkee kuin synnytys ja vauvvan kaa elämä lähtee luistaa:) äitille kerroin jouluna, mutta se oli nähnyt jo unta syksyllä että ootan poikavauvvaa, joten se ei tullut sille yllätyksenä;) äiti näkee aina tälläsii enne unii ja yleensä kaikki pitäneet paikkaansa!:)

Vierailija
2/3 |
18.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

En jostain syystä pysty linkittään, mut kun selaa pikkusen alaspäin tota raskaus ja synnytys osastoo, siel on Nuoret äidit-keskustelu jossa meitä onkin jo mooonta! :p

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
20.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä olin nuori äiti kun sain ensimmäisen, olin juuri täyttänyt 19. Nyt odottelen viidettä ja viimeistä ja olen nyt 29. En enää niin kovin nuori muuten, mutta toki viiden lapsen äidiksi edelleenkin nuori. :)