Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Isäntäperheeksi vaihto-oppilaalle?

Vierailija
20.02.2013 |

Nyt on taas monella vaihto-oppilasjärjestöllä isäntäperheiden haku käynnissä, oletko koskaan ajatellut ryhtyä sellaiseksi? Meillä on tällä hetkellä ensimmäinen vaihto-oppilas perheessämme, ja syksyllä otetaan sitten uusi. Suosittelen!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
25.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on ollut yksi vaihto-oppilas pari vuotta sitten ja nyt otetaan toinen. Se ensimmäinen vaihtari oli tosi hyvä kokemus, oikeasti tuntui perheenjäseneltä ja tuli meille hirmu tärkeäksi ihmiseksi.

Nyt on ilmeisesti tulossa ihan erilainen nuori kuin se eka oli. Tiedetään siis jo, kuka olisi tulossa. Ollaan koetettu vähän tutustua sähköpostilla jne., mutta nuori vastaa erittäin niukasti jos ollenkaan. Mietitään, että puuttuuko siltä kielitaito vai innostus. Vähän siis jo jännittää etukäteen, että kuinka tässä nyt käykään.

Minäkin kyllä suosittelen uskaltamaan, vaihto-oppilas opettaa perheelle paljon maailmasta ja perheestä itsestään!

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan kahdeksan