Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ärsyttää Suomi Euroviisuissa

Vierailija
27.02.2019 |

Ärsyttää, koska meillä olisi potentiaalia pärjätä niin paljon paremmin Viisuissa! Meillä on monia ansiokkaita metallibändejä eikä suomalainen poppi ole edes niin huonoa. Silti edustajamme ovat luokkaa Sandhja ja PKN. Suurin ongelma on varmaan se, että aina me lähdemme tekemään juuri sitä euroviisubiisiä, vaikka pitäisi tehdä vaan mahtava biisi. Ei mitään euroviisujen muottiin sopivaa biisiä.

Nämä Sandhja ja PKN eivät todellakaan edusta Suomen musiikkimaailmaa, kuunteleeko kukaan oikeasti tuollaista Suomessa? Sanon vielä, meillä olisi mahdollisuuksia niin paljon parempaankin. Lähetetään sitä aitoa suomalaista musiikkia. Sitä me osaamme tehdä!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
27.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä minä olin PKNn fani jo vuosia ennen kuin menivät viisuihin, heillä oli jo ulkomaillakin oma fanikuntansa omissa underground-piireissään aiemman keikkailun tuloksena. Ei metallibändit halua mukaan, Lordin kohtalo toimi varoittavana esimerkkinä.

Vierailija
2/2 |
27.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei sinne kuule muutkaan maat (enää) lähetä huippunimiään.

Esim. Iso-Britannia on koko 2000-luvun ollut yksi Euroviisujen huonoimpia maita. Ennen 2000-lukua Brittannia oli yksi menestyvimpiä maita ja nappasi voittoja ja top- 3 sijoja jatkuvasti. Jotain tapahtui 2000-luvulle mentäessä. Pitävät nykyään viisuja vitsinä. Silti ovat viisujen yksi suurimmista rahoittajamaista. EN ymmärrä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla