Vain työkavereita?
Mieheni oli maanantaina jonkun vanhan työtutun (naisen) kanssa ollut syömässä ja sanoi että tottakai voin tulla heidän kanssa syömään, jos oon maisemissa, mutta satuin olemaan toisessa kaupungissa, niin en edes olisi päässyt mukaan. Tänään mieheni kävi uudestaan syömässä hänen ja yhden toisen työkaverin kanssa, mutta ei muistanut pyytää mua mukaan vaikka olin samassa kaupungissa, koska en vaan tullut hänen mieleensä, kun tää nainen pyysi häntä syömään, koska se tuli jotenki nopeesti..
Mitä mun pitäs olla mieltä tästä?
Kommentit (4)
Varmasti työkavereita. Ei sinua ois pyydetty ollenkaan mukaan edes ensimmäisellä kerralla ja tuskin edes olisit kuullut tässä vaiheessa jos jostain muusta ois kyse.
Ei minua pyydetty mukaan, vaan sanottiin että olisin voinut ihan hyvin tulla mukaan..
-ap
Miksei he voisi olla puhtaasti vain työkavereita ja nainen pyysi miestäsi lyhyellä varoitusajalla syömään ja siinä hötäkässä miehesi ei sinua pyytänyt lounaalle?