Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Huomannut nyt yhden tosijännän asian alkoholista!!!

Vierailija
08.02.2019 |

Olen nyt ollu ketogeenisellä dieetillä eli en juokaan siideriä, lonkeroa, kaljaa tai makeita viinejä vaan juon viskiä tai vodkaa. Näistä juomista ei tule MITÄÄN EUFORIAA jos niitä ei juo sokerin kanssa.

Alkoholihimot on loppunut tyystin. Tulee vaan epämiellyttävä pöhnä jos alkoholia ei juo sokerilitkussa ja syö päälle pizzaa ja ranskalaisia. Ehkä se pahe ei olekaan alkoholi vaan ne ylisokeriset litkut jotka itselleen sallii alkoholin juomisen yhteydessä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
08.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Et juo vaan tarpeeksi

Vierailija
2/3 |
08.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä taas en kestä viinaa samalla tavalla kuin normidietillä. Tai en siis mitään varsinaisia viinoja juo, mutta viinistä voi tulla helpommin pää kipeäksi pienestäkin määrästä. Siksi ketolla ollessani tyydyn yhteen lasiin viiniä/ilta. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
08.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Totta. Sokeri on PAAALJON pahempi huume kuin alkoholi. Alkoholi turruttaa, sokeri aiheuttaa euforian.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän kolme