PEUKUTUSKETJU. Lista asioista jotka ärsyttää!
Yläpeukuta = ärsyttää
Alapeukuta = häh, ei?
Muiden roskien siivoaminen.
Kommentit (104)
Kun palstalla kysytään että ”mikä lapsen lempinimeksi” tarviiko tätä edes selittää.. Liisasta saa vaikka Liisun, ei se oo niin vaikeeta.
Leuassa eri aikaan kasvavat piikkilankakarvat naisella.
Kaupassa jonottaminen. Kauheat jonot.. ja joku vanha ihminen vielä hidastelee!
Kun kahvinkeittimen tippalukko ei toimi, varsinkin aamulla.
Kun joku alapeukuttaa ilman syytä.
Vierailija kirjoitti:
Kun joku alapeukuttaa ilman syytä.
Varmaan olet yksi näistä, jonka viesti on täysin sisällötön ja turha. siksi alas
Jatkuvasti hukassa olevat lukulasit.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Kun joku alapeukuttaa ilman syytä.
Varmaan olet yksi näistä, jonka viesti on täysin sisällötön ja turha. siksi alas
Haloo, pysytään aiheessa nyt.
Se, kun pääsee kotiin ja väsyttää ja luulee että pääsee nukkumaan, mutta onkin jokin asia joka pitää hoitaa...
Kun joku jaksaa valittaa, että miten katsot salkkareita, miten kuuntelet Antti Tuiskua (nämä siis esimerkkejä).
Uudet äärifeministiset Star Wars -elokuvat.
Jos joku julkkis paljastaa olevansa homoseksuaali, biseksuaali tai muuta, niin sanoo että ”no hyi, lopetan seuraamisen nyt” Vaikka eihän se ihminen siitä mihinkään muuttunut. Sama ihminen se on aina ollutkin, nyt vaan tiedät kenestä on kiinnostunut seksuaalisesti.
Esimerkkinä nyt uusin tuo Deata tubetähtiz
Kun ajatellaan, että feministi aina ajattelee että naiset ovat parhaita, miehet sikoja. Jotkut on kyllä tälläsiä, ei kaikki.
Kun vielä olin koulussa, niin mistä vetoa että montaakin ärsytti ne hikipingot, jotka huusi että ”sshhh! hiljaa!” - oppilaat.
Salkkari-ketjua seuranneet tietää:
Se, joka aina laittaa asiattomuuksia sinne, oikein ”spämmii”, ja sen takia se ketju joskus lukittiinkin.
Ne, jotka ei usko muihin ihmisiin. Tahallaan ärsyttää muita. Syyllistää muiden valintoja. Hohhoijjaa ja oppis elämään.
Teitittely vaikka olen aika nuori vielä.