Mistä vehkeet itämaiseen tanssiin (=napatanssiin)?
Innostuin uudesta lajista. Treenailen vain kotona youtube-videoiden avulla. Olis kuitenkii kiva saada kolikkovyö/huvi tms ihan vaan että pääsee tunnelmaan <3
Onko täällä harrastajia tai muuten tarvikkesta tietäviä?
Kommentit (9)
Muista, että napanapin pitäminen on tärkeää, koska muutoin voit vahingoittaa selkääsi.
Helsingissä on kauppoja. Asematunnelissa oli ainakin ennen sellainen. Luultavasti netistä saa tilattua mitä vain.
Indian Bazar? Ainakin Tre rauttiksella luulis löytyvän :)
Googleta sanoilla itämainen tarvikkeet ja vatsatanssi tarvikkeet.
zarifet, studio henna esim
tule ihmeessä tunnille, nenänvartta pitkin ei katsota, tanssijat on hienoja tyyppejä, ei tiukkapipoja ja on yhteisöllisyyttä, yhteisiä tapahtumia. Minusta syrjäänvetäytyneestä, arasta erakosta on kuoriutunut ryhmähenkinen ja jopa esiintyjä.
Tee varovaisesti youtubesta, siellä kaikki eivät ole perehtyneet anatomiaan ja saattavat neuvoa selälle vahingollisia tapoja. Lue kommentit tarkkaan, siellä huomautellaan kyllä näille joilla on omat kyseenalaiset opetusmetodit.
Suosittelen kyllä tanssitunnille menoa, mahtava harrastus! Selkä ja ryhti pysyy kunnossa. :)
Googlesta löydät erilaisia. Arvelin, että olet napaa vailla.