Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Suositelkaa hyvää höyrypesuria kotioloihin
31.01.2019 |
Eli valkoinen matto olisi kätevä saada kotona pestyä, onko kellään kokemusta höyrypesurista tuohon käyttöön?
Kommentit (3)
Ok. Eli tekstiilipesuri ja imuritoinnolla olisi paras. Matto on siis vaan " harmaantunut" vuoden aikana ja ajattelin jos ihan tossa olkkarin lattialla sen höyryttäisin? Ap
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Tekstiilipesuri ja höyrypesuri ovat aivan erilaisia, tekstiilipesuri myös kuivaa ja tätä suosittelisin matolle ja muille tekstiileille, höyrypesuri käy lähinnä kaakeleiden, keittiön, wc.n pesuun... Tuollaisen tekstiilipesurin voisi vaikka vuokrata.
Alue: Aihe vapaa
Itse ostin tavallisen Kärcherin höyrypesurin, mutta nyt sijoittaisin samantien vähän enemmän rahaa ja ostaisin imuritoiminnolla varustetun höyrypesurin. Tai tekstiilipesurin.