Syy sotaan? Erotaan Natosta
Tämähän on siis jo vanhaa tietoa. Suomessa yrittävät samaa ja tappavat meidät kaikki turhaan. Suomessa kuitenkin 80 % ihmisistä ei usko siihen Jumalaan:
https://drive.google.com/file/d/1ZCelGQ13vjBvdgFWsBj6O_1DbMucaALH/view?usp=drive_link
Kun USA:n äidit hoksaavat nämä suomensukuiset lestadiolaiset(esim. apostolic lutherian church of america), niin kiinni jäitte sielläkin.
Naurakaa sukunimiä, mutta ottakaa tosissaan:
https://www.apostoliclutheran.org/photos?pgid=mp2mx0e4-31d05927-aa84-46f8-9edc-1aa5e47cd6f8
Ja sitten vielä suosittelen katsomaan tämän, ja ymmärtämään että NATO joukot ovat Suomessa tuota samaa motiivia sodaksi käyttämässä.
https://areena.yle.fi/1-51013219
Ja kiinni jäätyänne sitten pojat... 80 % ei usko siihen Jumalaan, ja he ovat teille henkensä kaupalla vihaisia, ja loput suurinpiirtein 19 % on sitä tavallista kilttiä ja syytöntä kirkossakin käyvää evankelis-luterilaista kansaa, mutta jäljelle jää ketkä? Hailuoto, Oulun seutu yleensäkin, Rovaniemi Rautiosaari,..?
Siionin Laulut?
Siionin Virret?