Naiset, uskotteko mieheenne jos hän kertoo löytäneen naispuolisen ystävän työpaikalta
Jonka kanssa haluaa viettää vapaa-aikaansa myös kahden keskisesti esim. Tennistä pelaten, leffassa käyden tai ihan vaan kävelyllä. Herääkö teillä mitään epäilyksiä vai luotatteko mieheenne että pelkkiä kavereita ovat?
Kommentit (5)
Jos mieheni tutustuisi uuteen naiseen niin läheisesti, että alkaisi viettää tämän kanssa aikaa työpaikan ulkopuolellakin, niin mieheni tuntien veikkaisin, että hän haluaisi tutustuttaa myös minut häneen.
Yleensä meillä on tapana kysyä ensin toisiltamme, kiinnostaako lähteä seuraksi katsomaan joku leffa, kuuntelemaan konsertti tai katsomaan näytelmä, joten jos puolisoni alkaisi ihan vain ilmoitella olevansa menossa katsomaan elokuvaa yhdessä uuden työkaverin kanssa, niin kyllä hieman ihmettelisin.
Toi kahdenkeskisyys olis se hämärä juttu. Miksi ei muita mukaan?
No ainakin mun ex-miehellä oli naispuolisia kavereita, joita tapasi. Ja ihan kavereita olivat. Mulla myös miehiä. Ei sukupuoli estä kaveruutta.
Vierailija kirjoitti:
Toi kahdenkeskisyys olis se hämärä juttu. Miksi ei muita mukaan?
Etkö itse vietä koskaan aikaa kaksistaan kenenkään kanssa?
Sulla on vissiin tänään oikein tällainen teemapäivä.