Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kyllähän lääkitys on toki vaivaan auttanut, mutta on se auttanut viemään myös tunteet

Vierailija
16.12.2018 |

En halua demonisoida lääkkeitä, enkä minäkään mikään sekopää ole sentään. Mutta huomaan kyllä, että saatan laukoa suorat sanat ihmisille aika kylmästi ja jotenkin en välitä mistään. Asenteeni on tyyliin, että menköön välit jos on mennäkseen, pärjään ilmankin. Sek-sihaluja on hyvin harvoin, romanttisia tunteita vielä harvemmin. Ehkä minusta huokuu se, etten oikein välitä mistään. Mene ja tiedä.

Tämä ei ole oma valintani. Lääkkeet sekoittavat kropan ja mielen melkoisen tehokkaasti. Sanoin juuri suorat sanat eräälle henkilölle ja jollain tapaa on huono omatunto. Mutta samalla mietin, että miten joku voi olla niin tökerö ja itsekäs. Ihan aiheesta sanoin.

Toivottavasti tieto leviää. Että porukka ymmärtäisi, että joskus ihmisen kylmyys johtuu siitä ettei vain pysty tuntemaan. Miten minä voin feikata jotain romanttisia tunteita. Jos niitä ei tule, niin ei tule miehiäkään.

Nytkin varmaan pahoitin toisen mielen. Toisaalta, miksi hän ei yhtään ajattele järjellä ennen kuin toimii kuten toimii. Minulla on oikeus sanoa suoraan, kun olen hetken aikaa katsellut samaa touhua sen muuttumatta miksikään.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lääkkeen taakse ei voi ns. piiloutua. Sitä en väitä. Kyllä minäkin kai jotain tunnen ja välillä myös p*nettaa. Ero entiseen on kuitenkin suuri. Välillä hämmennän itseänikin.

Vierailija
2/2 |
16.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tiedän tunteen hyvin. Tai siis tunteettomuuden. Parempi se tietysti on kuin äärimmäinen epätoivo ja halu tappaa itsensä. Mutta kyllä mä välillä haluaisin itkeäkin - en vaan pysty enää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä kaksi