Kuka khtaa ostaa margareta pizzaa? tomaattia ja juustoa vain!
Margarita 8€ / 14€
Juusto, kirsikkatomaatti
samaaan hintaan melkein
Lime Salmon9€ / 15€
Kylmäsavulohi, avokado, mozzarella, lime, rucola
Kommentit (11)
Hyvän pizzerian tunnistaa siitä, että he osaavat tehdä maukkaan margheritan. Ja kyllä, "oikeassa pizzeriassa" otan mielelläni margheritan. En välitä pizzaa syödessäni liian sekavista mauista - hyvästä margheritasta maistaa tuoreet raaka-ainekset ja haudutetun tomaattikastikkeen, jossa on yleensä tuoreita yrttejä ja häivähdys sitruunaa. Ja kirsikkatomaatteja päällä, kiviuunissa paistettuna.. aijai.
Minun lempi pitsa mutta kylmänä.aivan kamala yhdestä pizzeriasta. En muista nyt nimeä koska paljastuisin muuten.
Minä ostan ja pyydän laittamaan lisukkeeksi todella paljon valkosipulia.
Minä ostan, koska lapset tykkää, eikä niille kelpaa mikään muu. Hölmökö olet?
Noista aloitusviestin pizzoista todellakin ottaisin margheritan. Vähimmän on yleensä enemmän pizzoista puhuttaessa.
Ööö no esim minä, en syö lihaa enkä kalaa. Niin mulle on aivan sama saisinko sen lohipizzan melkein samaan hintaan, kun en halua sitä lohta suuhuni.
Seon, siinä on juuri ainoastaan ne maut joista pizzan maku koostuu, juusto ja tomaattisose. Niistä on pizza luotu, niistä se himo syntyy.
Pizzat joissa on liikaa tavaraa päällä, eivät usein edes maistu pizzalta kun perusmaut on peitetty turhalla sälällä.
Oikeaan italialaiseen pizzaan ei edes kuulu tommoset päällysteet.
Vielä mieluummin hyvä marinara, siinä ei sitten oo edes sitä juustoa. En oo kyllä Suomessa missään saanut hyvää marinaraa, ja eihän sitä yleensä edes löydy listalta.
Sinä ehkä tahtoisit muttet kehtaa?
Kasvaa aikuiseksi ja ymmärtää että saa ihan itse päättää syömisensä, se on kuule elämää se!