Kaikki eroaa, en olisi uskonut.
Kyse ei nyt ole mistään julkimosta (korkeintaan paikallisesti, hih). Opiskeluaikanani oli kaverinani eräs, jonka alkusuhdetta sain katsella hyvinkin läheltä. Ja kuulla siihen liittyviä juttuja, mitkä mietityttivät. Tämä kaveri meni sitten kyseisen miehen kanssa kihloihin ja naimisiinkin. Heidän elämästään tiesin jonkin verran, vaikka nähty ei opiskelujen jälkeen kuin muutaman kerran. Heidän tiensä kävi ulkomaillakin asumassa parissakin maassa ja lapsiakin he saivat kauan toivottuina.
Tänään googlailin heidän nimiään. Tätä kaveriani en löytänyt täysin varmasti, mutta miehen löysin. Hänen perheenkään mainittiin nimeltä juuri nuo kaksi lasta, jotka tiesinkin ja avopuoliso, aivan vieraan niminen js tämän lapsi. Eli ero on tullut. Tuosta parista en vaan olisi ikinä uskonut! Olisi vaan kiva tietää missä on tuo silloinen kaverini.
Elämää ei tiedä miten se menee, onnekas se jolla menee hyvin.
Kommentit (2)
Entä jos tuon Ap.n kertoman mies on ollut leski ennen tätä avopuolisoa?
Tuli ero meillekkin eikä sitä kukaan tahtonut uskoa, vähiten minä itse. Äijäpaska hankki uuden selkäni takana ja lähti kun jäi kiinni.