Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

7-luokkalaisella tytöllä ei yhtään kaveria omalta luokalta

Vierailija
18.11.2018 |

En tiedä mikä takana, on yritetty selvittää. Onneksi on nyt löytänyt oman kaveriporukan joka hyväksyy ja jossa viihtyy. Ei tosin omalta luokalta.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.11.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvä juttu, jos kuitenkin jos on muilta luokilta kavereita koulussa.

Mulla on nuoruudesta sama kokemus, omalla luokalla koin olevani "ylimääräinen", ihan käytännössäkin, koska esim. paritöissä olin helposti se kolmas. Onneksi toisilla 7-luokilla oli kavereita, yhden kanssa pidän enemmän yhteyttä/tavataan edelleen.

Vierailija
2/2 |
18.11.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla oli sama tilanne yläasteella - omalla luokalla olin kiusattu ja siellä ei ollut yhtään kaveria, mutta paras kaverini oli rinnakkaisluokalla. Hänen kanssaan sitten onneksi pääsin viettämään aikaa välitunneilla ja ruokailuaikaan.

Hyvä, että tytöllä on kavereita kuitenkin! Varmasti selviää yläasteesta, vaikkei juuri sillä omalla luokalla olisi kavereita, kun ei kuitenkaan kokonaan yksin tarvitse olla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme yksi