Vihreiden puheenjohtajaehdokkaat löytyivät Afrikasta ja Japanista
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005885398.html
Kai ne pyöräilee Helsinkiin.
Kommentit (11)
Kaikki tietävät, että vihreiden säännöt koskevat muita, ei heitä itseään.
Näin ilmastokriisiä johdetaan edestä.
Voi peeveli sentään, mulla on taatusti huomattavati alahaisempi hiilijalanjälki kuin kellään vihreiden kansanedustajalla, silti en katso voivani asettua kenenkään yläpuolelle saarnaamaan ympäristäasioista, voi lässynlässyn tekovihreitä
Pj- ehdokkaiden vihreä hiilijalanjälki lasketaan eri tavalla kuin tavallisten kuolevaisten.
Kumpi tahansa valitaan, niin se on joka tapauksessa rampa ankka. Kukaan äänestäjistä tai muiden puolueiden pj:sta ei ota Vihreiden pj:aa tosissaan kevään vaaliväittelyissä, koska kaikki tietää ettei sama henkilö ole kuitenkaan ensi kesän "oikeissa" Vihreiden pj-vaaleissa mukana.
Oliko ne eksyneet? Hyvä että löytyivät.
Jääköön niihin maihin. Otetaan mieluummin Jani. Se on aidosti vihreä ja sopiva.
Kansanedustaja voi ilmeisesti pitää lomaakin silloin kun itse tykkää.
Vierailija kirjoitti:
Jääköön niihin maihin. Otetaan mieluummin Jani. Se on aidosti vihreä ja sopiva.
taxi vie ja sexi tuo nyt masennus muoa liikuttaa... vihreissä on nykyään tosi rankkaa, kun media pistää julkivastuuseen kaikenlaisesta kumijalan ja keskijalan liikakäytöstä. Onnexi on masis, jonka piikkiin voi laittaa kaikki pikku- ja vähän isommatkin fibat. Vastuunpakoilu ja sekoilu on ihan eri juttu vihreil kuin kaikil muil!
t. Jani kumijalka ja Touko keskijalka
Ei se kaukomatkailu saastuta koska kannattaa kaikkea kivaa.
Ilmastonmuutoksesta voidaan selvitä kunhan jaksetaan lentää riittävän paljon tai miten se nyt meni?
Just