Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Palautanko veroilmoituksen, vaikka en voi viela sita taydentaa? Kuitteja hukassa. Eli taydentaisin jos olisi summia tiedossa mutta tahan hataan ei loydy. Ennenvanhaanhan tietoja

Vierailija
07.05.2006 |

pystyi täydentämään vuoden mittaan. Edellyttääkö tänä vuonna jälkeenpäin täydentäminen, että on paluttanut esitäytetyn lomakkeen ajoissa vaikkakin ilman muutoksia/ lisätietoja?

Auttakaa hyvät ihmiset jos tiedätte. Tulee muuten pitkä yö. Kiitän etukäteen :)

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
07.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Noita kuittejahan ei laiteta sinne mukaan, ne vaan täytyy säilyttää se olikohan 6 vuotta vai mitä. Eli jos muistat/tiedät summan ja olet varma että kuitit löytyy niin siitä vaan.

Vierailija
2/4 |
07.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Menetänkö veroilmoituksen täydennysoikeuden jos en nyt palauta veroilmoitusta ilman täydennystä? Ja onko sitä täydennysoikeutta vuoden mittaan edes enää olemassa? ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
07.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

.... että haet lykkäystä ilmoituksen antamiseen huomenna jos 8.5. on sulla se viimeinen palautuspäivä. Ehdit vielä sitten etsiä niitä kuitteja. Tai sitten palautat ilmoituksen nyt ja kirjoitat lisätietoihin, että kotitalousvähennystä vaadit ja annat sen lomakkeen 14 (kotitalousvähennystä koskeva) myöhemmin. Verotus päättyy vasta 31.10. kuten tähänkin asti joten vuoden mittaan ilmoitusta on mahdollista täydentää jos huomaa jotain puuttuneen.

Vierailija
4/4 |
07.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitokset kaikille vastaajille!

Huoh!



ap toivottaa kaunista ja leppoisaa sunnuntai-iltaa! :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yhdeksän kolme