Onko Sipilällä vaihdevuodet?
Onko Juhalla vaihdevuodet? Monesti vaihdevuosivaivoista kärsivät on ärtyisiä ja tyytymättömiä ja joustamattomia. Mutta kärsivät niistäkin piirteistä eniten itse.
Kommentit (10)
Kärsii selvästi myös liikahappoisuudesta. Aina naama nutturalla.
Naisilla ne oireet näkyy yleensä enemmän, mutta tuohan nyt ei ole kovinkaan miehekäs mies.
Suuruudenhulluusvuodet sillä on menossa.
Onhan se vähän epävakaa ja voisi hyvinkin johtua menopaussista.
Teroiskun sattuessa euroopassa, hän on pöyristynyt ja kerta toisensa jälkeen sama homma. Luulisi tuohonkin nyt aikaa myöten tottuvan, ottavan opiksi siitä mitä muualla tapahtuu, vaihtavan politiikkaansa, mutta ei, hän pöyristyy sadannen kerran.
Samanlaista sekoilua on nähtävissä perustuslain vastaisten asioiden ajamisessa.
Eikä sitä voitaisi kerralla poistaa koko perutuslakia, äärioikeiston lainsäädäntöä vaikeuttamasta.
Tai kirjoittakoon toikopouko uuden iltapuhteinaan, niin on sitten sipiläälläkin helpompaa köyhää kansaa kurittaa ja lestadiolaisten moraalittomuussääntöjä kunnioittamaan.
Sipilän puheet alkavat pelottavalla tavalla muistuttamaan Halla-ahon populistisia mielipiteitä.
Voisiko kyseessä olla jonkinlainen jakaantunut persoonallisuus. Joka neljäs vuosi koulutuksesta ei leikata rahaa ja sitten taas kolme vuotta leikattaisiin.
Tänä vuonna ollaan niin populistia Halla-ahon kanssa ja seuraavat kolme vuotta tarjotaan taloa ties kenen asuttavaksi.
Pelottavaahan tuo on oikeastaan, kun ei mies osaa päättää mitä mieltä todella on.
Nythän se on suuri köyhien ystävä, mutta kuinka käy tulevaisuudessa, ettei vain kikyä, ilmaistyötä ja 9 euron orjuutta olisi kansalle tarjolla.
Sipilän ei olisi pakko hoitaa päämisterin pestiä, mutta jonkun sitäkin on pakko hoitaa. Tienaisi yritysmaailmassa monta kertaa paremmin.
Enpä usko, että Rinnekään hommasta paremmin selviäisi. Se taas ottaisi joltakin toiselta ja antaisi taas jollekin toiselle. Tätä on tämä demokratia. Aina joitakin riistetään.
Rinteellä on kanssa vaihikset. On myös samaa ikäluokkaa.
Tai sitten Juha on vaan uhmaikäinen, joka on tottunut aina saamaan tahtonsa läpi, rahaa kun on niin varmaan hännystelijöitäkin. Ja nyt vituttaa kun toiset ei tottelekaan.