Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Muistakaa, että perintö saadaan yleensä vasta eläkeiässä.

Perintö vie järjen?
28.09.2018 |

Perinnön odottaminen on siis toisen ihmisen kuoleman odottamista. Pitää olla aika omahyväinen ihminen, jos perintö jotenkin "korvaa" poisnukkuneen.

Ei siis kannata rakentaa omaa elämää tulevan perinnön varaan. Silti monet riitelevät verisesti muutamassa kymppitonnista ja maksavat siitä kovan hinnan.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
28.09.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Häh, jos sun suku on vaikka tunnettu maanviljelystä isältä pojalle niin eiköhän silloin suunnitella elämä sen mukaan että samat työt jatkuu suvussa... tietysti sen traktorin voi uusia moderniksi ja menetelmät jne

Minäkin suunnittelen tulevaa yritystäni sillä silmällä että jälkikasvuni voi ottaa sen halutessaan?

Esimerkiksi ala jota voi tehdä ilman että opiskelee puolet elämästään, vaan pääsee heti puikkoihin käsiksi.

Kyllä äkillisiä kuolemia voi tulla milloinvain, kaikki eisaa täyttä 100 vuoden elin aikaa, vaikka siihen tietysti lääketiede tähtää. Jossain vaiheessa meidän aivot eristetään kropasta, futuramassa oli oikein mielenkiintoinen tavoite vaikka olikin täysin fiktiivinen animaatio sarja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla