Elastinen supervoimii
Siis voiko typerämpää kappaletta olla olemassa? Mikä tässä on sanomana? Että puoliso voi pelastaa masennuksesta ("kun alan vajoo-oooo") kärsivän ihmisen?
Mikä on liikkunu ihmisen päässä, joka on tämmösen kappaleen on kirjottanu? Ei kellään ole sellaisia supervoimii! Yksi ihminen ei voi mielenterveysongelmaista pelastaa. Ei voi, vaikka kuinka haluaisi. Apua voi auttaa hakemaan, mutta sepä siitä.
Ihan kauhea kappale. Ihan idiootti. Muutenki rasittava ränkytys.
Joo, ja radiokanava vaihtuu heti kun tämä kuuluu. Ja jos joku haluaa kysyä, että menikö tunteisiin, niin meni. Haittaakse?
Kommentit (9)
Vierailija kirjoitti:
En tunne yhtään ihmistä, joka pitäisi tästä kappaleesta, kaikki valittavat miten surkea biisi on, silti se soi radiossa.
Minä tiedän muutaman. Yksikään ei ole alle 45v
Tämä on malli esimerkki siitä miten Vain Elämää räppäri tekee kappalee Iskelmän listoille ja sitten mummat ja mammat tykkää ja sanovat lapsenlapsilleen ''kyllä minäkin sitä räppiä kuuntelen''
Rasittava renkutus, phyi...tutkimattomat on putkiaivon tiet.
Kertoo mieslapsesta joka kokee oikeudekseen olla vaikka minkälainen urpo, koska ”tällainen minä vain olen”. Tosielämässä kukaan nainen ei jaksa tuhlata aikaansa tuollaiseen vaan lemppaa mieslapsen.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
En tunne yhtään ihmistä, joka pitäisi tästä kappaleesta, kaikki valittavat miten surkea biisi on, silti se soi radiossa.
Minä tiedän muutaman. Yksikään ei ole alle 45v
Jaa, oma kaveripiiri on 22-30 vuotiaita.T. Se jolle vastasit
Samoin, kappaletta onkin kehunut äitini ja tätini
Kun Elastisen habitusta katsoo, ihmettelen miten kummassa Jenni Vartiainen on joskus voinut antaa tuolle...
Hah, minä tykkään. Positiivista, hyvän mielen musiikkia. No, ettepä te mörököllit sellaista ymmärrä.