Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Mikä minua vaivaa? Terveydestä kyse
19.09.2018 |
Lisälyöntejä on ollut jo muutaman vuoden, mutta nyt raskauden lopulla lisälyöntejä alkoi esiintyä useammin ja nyt synnytyksen jälkeen on alkanut huimaamaan aina rytmihäiriöiden yhteydessä. Vaarallistahan mikään näistä ei ole, mutta mistä johtuu?
Kommentit (3)
En ole uskaltanut tutkimuksiin, koska pelkään että menen niihin turhaan ja vaikutan hysteeriseltä ja luulosairaalta. Jotenkin ei olisi todennäköistä että terveellä ja kohtalaisen nuorella ihmisellä olisi vakava sydänsairaus.
ap
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
oletko käynyt hartiahieronnassa milloin
Alue: Aihe vapaa
Onko tutkittu? Huimaaminen rytmihäiriöiden yhteydessä on kyllä syy tarkempiin tutkimuksiin, holter varmaan olisi ainakin tarpeen jos ei silloin just pääse sydänfilmiin, kun rytmihäiriö+huimaus tulee.
Lääkäri sitten osaisi varmaan selittää mistä johtuu, mulla paljon rytmihäiriöitä ja kyllä mulla sydänlääkäri nimen omaan on aina kartoittanut, et tuleeko huimausta tai muita vastaavia oireita rytmihäiriöiden yhteydessä (mulla ei tule vaikka on sydänvika).