Miten kertoa lapselle "kevytkenkäisistä" naisista?
Kommentit (10)
Kyllä on ihan normaalia tämä päiväkotipussailu ja "seurustelu".
Samalla voitte sitten jutustella asiasta
Itselläni on ollut elämässäni vain yksi mies, joka on edesmennyt aviomieheni ja tyttäreni isä. Ajatuskin tyttäreni lankeamisesta jonkun pojan hyväksikäytettäväksi pelottaa ja inhottaa.
-ap
kevytkenkäiset naiset kulkevat keveillä kengillä, esim varvassandaalit tai korkkarit, ja ne naiset jotka käyttävät esim metsurin turvakenkiä, ovat vähemmän kevytkenkäisiä. very simple.
mutta neitsyys meni vasta 20 vuotta myöhemmin lasteni isän kanssa.
Voisko joku yrittää pitkästä aikaan keksiä kunnon vanhanaikaisen provon, ei näitä lapsellisia yritelmiä.
tyttären pois tarhasta, jäisin itse hoitovapaalle siihen saakka kun lapsi täyttää 21 v, jolloin on vanhanaikaisen virallisesti täysi-ikäinen. Varustautuisin esim haulikolla, jolla voisin uhkailla lähitienoiden poikia jo ennaltaehkäisevästi.Toimi, ennenkuin on liian myöhäistä
ja olin jo reippaasti yli 20-vuotias, kun menimme naimisiin. Vasta sen jälkeen seksi tuli mukaan kuvioihin. Pelkään tyttäreni satuttavan itsensä, kun nykyajan muoti tuntuu olevan tunteiden unohtaminen. Suukottelu, kädestäpito ja seksi ovat menettäneet merkityksensä nuorille.
on varmaan näitä äitejä,joiden tyttärillä on se "etupylly" pimpin tai pimpan sijasta...
Sain kuulla lapsen hoitopaikasta, että tyttäreni "seurustelee" ikäisensä pojan kanssa. Kuulema ovat pussanneetkin. Mielestäni tällainen ei kuulu vielä 6-vuotiaille. Miten kerron tytölle, millaiseen kehitykseen tuollainen käytös voi johtaa? En halua edes kuvitella, millainen "hutsu" tyttäreni on yläasteella.