nyt on sitten trampoliini kasassa.
pistin lasten kanssa trampoliinin taas kesäpaikalleen.. ja kivaa kuuluu olevan. vaarallistako..? voi olla, mutta niin on pyöräilykin, tai uinti, tai rullaluistelu, tai autoilu tai... mitä vaan. mutta meidän lapset ottaa siinä monta kertaa päivässä hien pintaan ja pomppivat hengästymiseen asti siinä useasti päivässä. samoin tekee tämä äitikin ;)
kevätt rinnoissa täällä, mitenkäs siellä?
Kommentit (6)
siis tuo aloitus... oikeen yritetäänkin saada keskustelua tästä aiheesta ja kipakkaa keskustelua nimenomaan! =DD
Tuossa tuo naapurin mukula tulikin alas trampoliinilta päälleen. Oli aika mieliinpainuva elämys. Vähään aikaan ei kuulunut mitään, sitten lopulta sai ilmaa vedettyä keuhkoihinsa ja sydäntäsärkevä itku alkoi. Mutta onneksi alkoi. Kerkesi siinä kyllä jo ajatella että taisi tulla lorun loppu.
Meillekin ostettiin eilen ja kylläpäs on mukava juttu! Kaksi vuotta lapset on saaneet pomppia naapurin trampalla eikä onnettomuuksia ole tullut. Pyörällä ovat kyllä kaatuneet ja talvella pulkkamäessä itseänsä kolhineet.
Itsestänikin tramppa on tosi kiva ja hyvä kunnon kohottaja.
tramppa on meillä ja pysyy. suojat on ok ja toivon todellakin, ettei mitään satu, trampoliinilla tai muuallakaan.
nyt on muksut hyppineet itsensä läkähdyksiin, on äidin vuoro.
mukavaa illan jatkoa kaikille.. trampoliinilla tai ilman ;)
meidänkin lapset ravasivat ennen naapurissa pomppimassa. siellä on isompi tramppa eikä suojaverkkoa tai valvontaa, saati sääntöjä. siksi alunperin ostimme moisen vekottimen meille, ettei tarvi naapurissa käydä, ovat meidän ikkunan lähellä mistä voin seurata tilannetaa ja suojat paikoillaan sekä säännöt (yksi kerrallaan ym).
ja tietenkin myös kuntoilun takia, kuten olen jo monesti tainnut toistaa..
nyt siis boooiinngg.................
ja onkos se viisasta, juosta päämäärättömästi hiki päässä? ei sen hölmömpää ole tämäkään hauska kuntoilumuoto. ja ei, mulla ei lirahtele hyppiessä. paikat kunnossa nääs.. ;)