Kerro jostain kiinnostuksenkohteestasi josta et usko useimpien muiden tietävän mitään
Joku kiinnostuksenkohde, harrastus tai vaikka tv-sarja/blogi/podcast tai mitä vaan jota seuraat, muttet usko muiden tietävän.
Kommentit (12)
Ehkä ihonhoito siinä mittakaavassa.
Johanna Tukiaisen elämän seuraaminen ;( Surullista,
World of Warcraft -pelin uusin lisäosa Battle for Azeroth julkaistiin maailmanlaajuisesti 13.8./14.8., ja jo alle viidessä tunnissa joku oli saavuttanut pelin uuden maksimilevelin, 110→120.
Seuraan katoamistapauksia, ulkomailta etenkin. Myötätuntoni on toki kadonneiden ja heid'n omaistensa puolella. Luen esim. Charley Projectin tarinoita kadonneista, ja mietin, mitä heille on tapahtunut. Yhtä tapausta olen seurannut vuosia, siinä ei pitkään aikaan tapahtunut mitään, mutta nyt on viimein edistystä, kadonneen ruumista on alettu etsiä.
Olen kiinnostunut miehistä. Olen Mies.
Harrastan kirjansidontaa, erityisesti miniatyyrikirjojen tekemistä ja rikkinäisten kirjojen korjaamista.
Japanilainen ja korealainen musiikki sekä k-beaty
Hait ja haihyökkäykset, oon ihan fanaattinen niiden kanssa. Voisin kirjoittaa niistä kirjan kertaakaan nettiä käyttämättä
Luen ja kommentoin päivittäin Jodelissa. Olen 60 v. :)
Anonymiteetti on ihanaa!
Akvaarioharrastus on monelle päällisin puolin tuttu. Sen sijaan vesiolojen ja muiden olosuhteiden muokkaus harvinaisempien kalalajien kudettamiseksi on hallussa harvemmilla ja itselläkin se vaatii tiedon lisäksi onnenkantamoisia.
Myöskään meriakvaarioharrastus ei ole se yleisin juttu, johon hurahtaneita tapaisi tuon tuostakin.