Tunnustusketju: Mitä kaikkea "kiellettyä" sinä vedät alas vessanpöntöstä?
-Ruoantähteitä
-hiuksia
-eläintenkarvoja
-paperijäte kokonaisuudessaan (pieneksi revittynä, kyllä ihan oikeasti)
Kommentit (88)
Joskus jonkun keiton jämät, en kyllä mitään muuta.
- keittoruuat
- hiuksia
- tamponeja
Pieniä määriä ruuantähteitä joskus (siis tyyliin keiton jämät tms melko nestemäistä). Muuten en mitään kiellettyä.
Ainoa on maustekurkkupurkin liemi. En mitään muuta, koska yleensä se kapsahtaa omaan nilkkaan kun wc menee tukkoon
Oma talo, omat putket, oma vastuu.
Minäkin joskus keiton jämät, en mitään muuta. Ei tulis mieleen laittaa jotain hiuksia ja tampooneja pönttöön.
Paperijäte???? wtf
ja toivottavasti ette noilla tamponeillanne tule sitten tukkimaan kenenkään muun pönttöä kuin omaanne!
kyllä on urpoa porukkaa
Hyvin harvoin jotain ruokaa, jos on esim. päässyt homehtumaan. Hiuksia vedin ennen, kun en tajunnut niiden voivan tukkia putkistoa.
Tulevaisuudentoivoni ja elämänhaluni.
En haista mitään. Varmaan siksi kun vietän 95% elinajastani täällä.
Kiva, kun teillä alkaa rotat uimaan pöntössä.
Keitot voi laittaa siivilän läpi ja biojätteeseen.
En mitään, olisipa idioottimaista aiheuttaa tukos omaan taloon ja maksaa vauriot. En myöskään laita muuallakaan mitään vääriä asioita pönttöön, pitää olla todella typerys niin tehdäkseen.
broilerin luut ja käytetyt spärdärit nyt ainakin
aviomies meni niin että hulahti. hups.
Vierailija kirjoitti:
En mitään, olisipa idioottimaista aiheuttaa tukos omaan taloon ja maksaa vauriot. En myöskään laita muuallakaan mitään vääriä asioita pönttöön, pitää olla todella typerys niin tehdäkseen.
Olet ainakin minun suhteen hakoteillä. Asun vuokralla, joten palveluun kuuluu huoltomiehet, jotka hoitavat hankalat huoltotoimenpiteet. Pönttöni ei ole kylläkään ikinä ollut tukossa. Ja eihän se täytä typeryyden määritelmää, jos tietää jonkin olevan kiellettyä ja tekeen sen silti. Sellainen on pikemminkin välinpitämättömyyttä. Typerää on toisten haukkuminen typeriksi, silloin kun he eivät ole typeriä vaan välinpitämättömiä.
Ap
Tamponit, en muuta. Jos jollain on kertoa mulle hygieninen ja ei-ällöttävä tapa laittaa tamponi roskiin, niin lupaan parantaa tapani!
En voi sietää ajatusta veriklönttejä valuvasta tamponista vessan roskiksessa. Tai muussakaan kodin roskiksessa. Tamponin mukana holahtaa pönttöön usein myös sinne taakse jäänyttä verta/klimppiä, pakko vaan pudottaa tamponi suoraan pönttöön. Tulis ihan hirvee verilöyly ympäri vessaa, jos lähtisin siitä sitä roskikseen roikottamaan. Vaikka se ihan pöntön vietessä onkin.
No en mitään. En nyt hakua tukkia putkia. Tamponit olen kyllä laittanut aina vessaan, en ole edes tiennyt olevan kiellettyä. Minne ne sit pitäis laittaa!!??
No kinkkurasvat laitan myös vaikka kai ei sais, mut ala niitä nyt jouluna jonnekin säilömään.
Tamponi on mennyt valitettavasti silloin pönttöön, jos olen ollut jossain kylässä, eikä vessassa ole ollut roskista. Ollut liian suuri kynnys henkisesti kulkea verinen tampooni kädessä ja tiputtaa se keittiön allaskaapin roskikseen tuttujen ja tuntemattomien edessä.
En mitään.