Lue keskustelun säännöt.
Nuoret naiset ja miehet, tehkää lapsia! :)
Kommentit (4)
Miksi, juurihan täälläkin möyhötään siitä, että tänne on tulossa tuhansittain uusia ihmisiä. Suomen väkiluku nousee, vaikka minä ja mieheni emme lapsiperhejunaan hyppääkään.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Tekisin mielelläni, jos vain löytäisin ja kohtaisin (A) Sen jonka kanssa voisin "tehdä." Mutta en koe olevani mitenkään erityisen ahne, kun tämän lisäksi (B) odotan ja vaadin, että ainakin lähtökohtaisesti minulla olisi tunne, että saattaisin jakaa kumppanin kanssa merkittävässä määrin yhteisymmärryksessä j a keksikinäisessä kunnioituksessa jakaa kaiken sen lapsen hoitoon ja huoltoon liityvät asiat ja seikat arviolta, ainakin seuraavat kaksikymmentä vuotta.
Kun nyt ihan ensin löytäisi sen naisen sitä tekemään, ja saisi riittävän toimeentulon. Naisen löytämiseen saattaa olla mahdollisuus milloin vain mutta varaa ja aikaa lapseen ei todellakaan tule olemaan aivan heti.