Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minusta on tullut ihmisvihaaja fb-kirppismyynnin takia

Vierailija
02.08.2018 |

Luulin, että ihmiset ovat pääsääntöisesti fiksuja mutta näin ei ole.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
02.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Perustele?

Vierailija
2/4 |
02.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voitko selventää? Mitä tarkoitat? Millä tavoin FB-kirppiksen ostajat käyttäytyvät mielestäsi epä-älyllisesti?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
02.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällähän oli pitkä ketju aiheesta "pahimmat nettikirppiskokemukset" tms. Sekin jo sai menettämään uskon ihmiskuntaan. Itselläni on kyllä enimmäkseen hyviä kokemuksia, mutta myyn/ostan harvoin.

Vierailija
4/4 |
02.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

No esim viimeisin tapaus: laitoin ilmoituksen matosta ja siinä oli erittäin alhainen hinta. Ilmoitukseen tuli nopeasti pitkä jono.

Ensimmäisen huutajan kanssa kauppa lopahti siihen, ettei mies hyväksynyt mattoa :D Toinen ei vastannut mitään viesteihini. Kolmas tuli jopa noutamaan, mutta UNOHTI lompakkonsa. Annoin maton hänelle mukaan, koska minulla ei ollut enää mahdollisuutta säilyttää sitä.

Itse jos huudan jotain, myös ostan sen niillä ehdoilla mitä myyjä on laittanut ja tulen noutamaan sovitusti. En työpaikallakaan perseile, joten miksi fb-kaupoissakaan.

Ja tämä nyt oli vaan yksi kokemus lukuisista. Vihaan ihmisiä :( ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan kaksi