Ilmastonmuutos ja luonto
luonnontieteelliseen tutkimukseen on aina kuulunut sen kirjaaminen, että missä laji elää, pesii ja lisääntyy. ilman mitään agendaa, se on vaan ollut 'pakko'. Satoja tuhansia sammakkoja, kukkia, puita, karhuja, kaloja, lintuja ja muita öhkömönkiäisiä koko maailmassa. 2000-luvulla pari tutkijaa keksi verrata näitä tietoja, ja arvatkaa mitä;miltei kaikki lajit on siirtyneet joko napoja kohti tai ylemmäs vuoristossa. eli kylmempää ilmastoa kohti. Maailma lämpenee hitaasti ja eläimet pakenee metri metriltä tätä lämpöä.
Me ollaan kirjaimellisesti sammakoita jotka kiehuu hitaasti elävältä
Kommentit (4)
Voi lentää maailman ympäri sisäfilepihvin veri huulennurkassa roiskuen :P
Eikä edelleenkään ihmiset suostu muuttamaan elintapojaan. Matkailu, kulutus, kulutus, matkailu.... Ajattele, että ihmiset voisivat muuttaa tapansa jo tänään ja pysäyttää tämän hävityksen, mutta ei.. Ihmiset täällä vauviksellakin valitsevat tuhoamisen. Tuhoavat pallon ja Suomen vain lentomatkojen tähden.
Ei voi olla niin että tää katastrofi on kuluttajien harteilla samalla kun poliitikot yrittää nuolla joka takapuolta joka johtaa ei-mihinkään
Onneksi ei ole lapsia. Voi syödä lihee :P