Olenko ainoa, joka toivoo tuon bootcut-farkun paluuta ja haluaa heivata helv... nuo pillifarkut?
Pillifarkut vaan saa jalat näyttämään lyhyemmiltä. Suomivartalolle bootcut paljon prempi malli.
Kommentit (64)
Dunaa itse levennykset niin aikoinaan tehtiin.
Kyllä itseltänikin meni aikaa tottua pillimuotiin. Mulle se "ongelma" oli lähinnä, että korostavat isoja reisiä. Nyt käytän sujuvasti, mutta suoria lahkeita ja bootcuttejakin olen kyllä koko ajan käyttänyt rinnalla, trendikästä tai ei.
Joo, saisi palata! Kamalan näköistä, kun on pillifarkut ja ballerinat ilman korkoa. Oikein lyhennetään entisestään lyhyitä jalkoja. Korkoja ei ole pakko käyttää, mutta kyllähän se näyttää upealta, kun on riittävän pitkät bootcut-farkut ja korolliset kengät. Pidentää sääriä huikaisevasti.
Omat farkut meni siskolle koska lantioni on erittäin kapea eli ei istu mulla ollenkaan tuo malli. Pillifarkut menee itsellä sen takia vaan.
Turhaan valitat, kaupoista löytyy myös bootcut-farkkuja ja muita leveälahkeisia malleja.
itse olen taas ehdottomasti pillifarkkujen kannalla, kerranskin pitkät jalat näyttää jossaki ihan hyvältä. aion jatkaa niiden käyttöä niinkauan, kun jostain niitä saan hankittua.
Saahan noita kaupoista koko ajan. Miksi niiden pitäisi tulla "muotiin", että sinä voisit niitä käyttää?
Et ole ainut! Sais tulla taas muotiin, niin niitä löytyis myös kaupoista enemmän!
Bootcut juuri on muotia. Ja hirveältähän se näyttää. Se vasta leventää leveitä reisiä.
Suomalainen tyllerö näyttää lähinnä sammakolta noissa pillifarkuissa.
Bootcut on just se tuorein muoti tällä hetkellä, pillit väistymässä hiljalleen.
Just kävin kaupassa (Sokos), eikä siellä ollut mitään muita kuin pillejä.
Itse odottelen, koska saisin kaupasta sellaiset klassiset ysäri501-tyyppiset farkut. Täyttä puuvillaa, kiitos. Mutta saattaa olla, että haaveeksi jää. Nehän kestäisivätkin liian kauan.
Pillifarkut on hirveitä. Niin piukkoja, en viihdy yhtään. Onneks oon joskus löytäny suoria farkkuhousuja, rento olla. Ikävä kyllä lempparit on niin puhkikulunu, että pitäis löytää uudet. Ei jaksais taas ettiä kissojen ja koirien kanssa. Bootcuteista en tiedä mitä ovat. Oiskohan ne rennot.
Koko ajan niitä on valikoimissa... Kiinnität vaan huomiota pilleihin niin luulet että muita ei saakaan. Ja jos oot persjalkainen, ei ne mitkään farkut tee sulle gasellisääriä, joten kannattaa käyttää ihan vaan sellaisia housuja mistä tykkää, oli ne sitten leveälahkeiset, pillit tai suorat.
Itse olen tehnyt kompromissin ja käytän Leviksen 712 slim- mallia, kun haluan kapeammat lahkeet, se on jotain pillin ja suoran lahkeen väliltä. Riittävän pilliltä näyttää meikäläisen jalassa.
Miehellä iso jalka niin pillifarkut saa näyttämään simpsoneista tutulta sideshow bobilta tai pelle hermannilta 😁
Jos joku yli kolmekymppinen tavismamma käyttää tällä hetkellä jotain bootcutteja, se näyttää siltä, ettei ole päivittänyt vaatekaappiiaan vuosikausiin, vaan jämähtänyt nuoruuteensa, vaikka olisi juuri housunsa kaupasta ostanut. Eri asia joillain teineillä...
Vierailija kirjoitti:
Miehellä iso jalka niin pillifarkut saa näyttämään simpsoneista tutulta sideshow bobilta tai pelle hermannilta 😁
Pillit miehellä ylipäätään on no, no.
Kohta on suuri kuoro huutamassa, että mikä lammas sinä olet, kun en käytä sellaisia farkkuja kuin itse haluat :D