Jippii - viimein hankin meille siivojan!
Kommentit (5)
Olen tyytyväinen työn jälkeen, ja palautetta olen antanut myös, jos on huomauttamista. Sitten homma on korjattu.
Vihaan siivoamista, ja nyt kun palasin töihin, ei aikakaan riittäisi oikein. Miellä on kaksi alle 3-vuotiasta, joten siinä menee se vähäkin vapaa-aika.
Maksaa n. 200e kuussa, verohyvityksen jälkeen n. 80e.
täyttö, lakanoiden vaihto) sekä ns. kahden tunnin perussiivous, ts. imurointi lattioiden pyyhkiminen, pölyjen pyyhkiminen, wc:n ja pesuhuoneen pesu, keittiön tasojen siivous. Joka toinen kerta pestään lisäksi sauna.
kun ajattelee, miten paljon siitä hyötyis. mut tuntuu vaan jotenki oudolta, et meille tulis joku muu siivoomaan..
Täytyy kyl silti pistää mietintään! :)
mainos, josta konkreettisesti kävi ilmi, mitä siivous verovähennyksen jälkeen maksaa, soitin heti firmaan ja sovin aloituspävivästä ja siivouksen sisällöstä!
eli jos haluaa laskea, paljonko puhdas koti kahden viikoin välein maksaa viikkotasolla rahankuluna, tästä ilosta ei joudu maksamaan kuin vajaa 20¿/vko. Kyllä se nyt aina löytyy.