Kerrankin lähdin tyytyväisenä kampaajalta!
Usean vuoden paussin jälkeen päätin kevätauringon paljastettua kulahtaneet hiukseni, varata ajan kampaajalta. Tänään se päivä koitti ja olin varautunut, että pieleen se värjäys menee kumminkin, eikä kampaaja saa muutenkaan hiuksiani mieleisekseni. Näin on tapahtunut vuosien varrella melkein aina.
Pyysin monivärisävytteen, eli hieman omiani tummempi pohja, ohuilla usean eri vaalean sävyillä raidoitettuna puolipitkiin hiuksiin.
Voila', just sain sellaisen luonnollisen näköisen kiiltävän lopputuloksen kuin halusin. Ohuet hiukseni jopa näyttävät paksummilta.
Olin tosi iloinen kuin lähdin kampaajalta! Taisin löytää vihdoin hyvän kampaajan, 30v etsiskelyn ja pettymysten jälkeen.
Kommentit (4)
Kysyykö kohta joku kampaajan nimeä, ja sitten vastaat ja kehut lisää?
Kuulostaa mainokselta, mutta jos ei ole, niin kiva että tykkäät väristäsi. :)
Mulle kävi ihan samoin viime kampaajareissulla. Yllätyin positiivisesti lopputuloksesta ja siitä, että kampaaja kerrankin kuunteli.
Nyt ehkä kannattaisi ottaa kuva hiuksista. Seuraavalla kampaajakäynnillä voit näyttää kuvasta että laitetaan näin.
No anna kuulua missä tämä ihme tapahtui ?