Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Katkaravuista!!! Voisko joku helpata! :)

Vierailija
21.04.2006 |

Ostin pakaste altaasta katkarapula paellaan.. Ne pitää lisätä sinne loppuvaiheessa joten mietin tässä että ehtiikö ne kypsentyä ilman että paella on ylikypsää? Vai pitääkö ne jotenkin keittää ennen sitä tai jotenkin muuten kypsentää? Sulattaa?



Ne on siis kuorettomia.



Kiitos.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
21.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laita ne ruokaan tosiaan niin että vaan vähän lämpiävät. Niistä tulee sitkeitä jos alat kypsentämään.

Vierailija
2/4 |
21.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis riittää kunhan vaan ehtivät hieman lämmetä. Jos kypsennät kauan, tulee katkaravuista kumimaisia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
21.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nehän on jo ennen pakkausta ja kuorimista keitetty (sen takia ovat punaisia). Jos keität niitä vielä, niistä tulee ihan kumisia. Myyntipakkauksen kyljessäkin saattanee olla ohjeita ?

Vierailija
4/4 |
21.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pakkauksen kyljessä ei ollut mitään ohjetta. Mut pitää sulattaa ne ensin ja sit heittää sit paellan sekaan kuumenemaan. :) ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi viisi