Onko täällä teidän mielestänne mielenkiintoisia keskusteluja?
Mun mielestä ei, enkä oiken tajua, miksi täällä roikun. Olin yli vuoden poissa ja sitten tulin takaisin. Pitäisi aloittaa jonkun tarpeeksi mielenkiintoisen kirjan lukeminen niinä hetkinä, kun on luppoaikaa. Toisaalta tykkäisin keskustella jostain ihmisten kanssa, koska mulla on niin epäsosiaalinen työ.
Kommentit (8)
Kohta joku tulee öyhöttämään että miehet on sitä tai naiset on tätä. Sitten riidellään viisitoista sivua ja lopulta ketju menee poistoon. :-D
Vierailija kirjoitti:
Kohta joku tulee öyhöttämään että miehet on sitä tai naiset on tätä. Sitten riidellään viisitoista sivua ja lopulta ketju menee poistoon. :-D
No tämä "joku" taitaakin olla yksi erittäin suuri tekijä tässä palstan epäviihtyisyydessä.
Ap
On. 0,999...-aihe oli kiinnostava mutta trollien pilaama.
Avaa omasta mielestäsi kiinnostavia keskusteluja niin tulee vaihtelua.
Vierailija kirjoitti:
Avaa omasta mielestäsi kiinnostavia keskusteluja niin tulee vaihtelua.
Olen avannutkin! Jotkut vanhat avaamani kirjallisuuskeskustelut kasvoivat todella monisivuisiksi. Mutta moni aihe on sellainen, ettei avauksia voi tehdä, kun tiettyjä asioita jankuttavat tulevat pilaamaan ketjun.
Ap
No keskustelut itsessään saattavat olla mielenkiintoisia, mutta keskusten laatu, on jotain käsittämätöntä. Pari kertaa vuodessa päädyn tänne, luen ja hieman osallistun keskusteluihin viikon tai pari, turhaudun ja lopetan. Kunnes palaan taas uudestaan, yleensä jonkun artikkelin viitoittamana, hakien naisten mielipiteitä asiaan.
Joskus joku yrittää ja joukossa on muutama ihminen, joka osaa perustella mielipiteensä.