Soteuudistus perrrrrseeestä
Taas tyyliin vähävaraiset kuolkooon pois. Turhaa me niitä hyysätään.
Kommentit (6)
Jep näin se menee tosin haluankin lähteä nopeammin . Ei tarvitse kestää kurjuuttamista ja no terveys ei oo muutenkaan parempi kun huononee. Kävin fyssarilla ja vääntelivät niin pahasti että nyt odotellaan kolmatta päivää et mitokondromalasia hellittäis hieman. Mulla hinkkaa polvissa kaks luuta vastakkain.
No siinäpä oli asiaan perehtyneen asiallinen analyysi asiasta.
En vain ymmärrä tätä, että jos terveyskeskuksiin ei ole saatu lääkäreitä rahallakaan niin miten heitä saataisiin yksityisille klinikoille vähemmällä rahalla?
Ei niitä saada ne revitään köyhien selkänahasta . Kaikki verot sun muut kerätään ja rikkaat saavt etuoikeuden noihin palveluihin muut joutaa kuolla. Vanhuksilla on jo nyt asiat huonosti, kuten heikoimmillakin Suomen väestöstä ja köyhemmillä. Otetaan lisää uussuomalaisia tänne täyttämään tyhjä syntyvyys aukko ja jaetaan nille rahat mitä tämä valinnanvapauden mahdollisuus tuo tullessaan. Koska joku päättää kuka saa ne apusetelit ja ostosetelit valinnan vapautta ei olekkaan oikeastaan. Tässä nyt arvuutellaan lisäksi että ei tarvitse kysyä lupia eulta ja kohta sieltä tulee 500 sivun pituinen ukaasi. Ja sit ollaan taas helisemässä. Toukokuussa tulee uusia eun laittamia pakotteita ja sun muita sääntöjä jotka pitäö korjata. Meno on kuin täällä olisi despootti vallassa kansantahtoa ei kuunnella yhtään.
Tietääkseni suomessa on vielä vähävaraisia enemmän kuin noita rikkaita. Mutta enhän minä mistään tiedä kun olen köyhä , mutta maalaisjärki on vielä kourassa
Ja köyhät maksaa tämänkin mistä se kolme miljardia otetaan ja nousee asiakasmaksut. Ja edelleen perseestä on ja tulee olemaan hallitus vaihtoon ja hyvin nopeaan tuhoa ovat jo saaneet aikaan hyvin paljon
Sipilän ripulointia. Soten valinnanvapaus todellisuudessa tarkoittaa sitä, että maksa tai kuole.