Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Täyteainetta juonteisiin, kokemuksia?

Vierailija
22.02.2018 |

Olen 33-vuotias nainen ja harkinnut ottavani täytettä nasolaboaalijuonteisiin (nenän ja suun väli). Tilanne ei ole aivan mahdoton, mutta kuitenkin sellainen, mikä minua aina peilistä katsoessa häiritsee.

Kaipaan kokemuksia ja suosituksia hyvästä paikasta pk-seudulta! Jääkö aineisiin koukkuun? Mitä tapahtuu aineen vaikutuksen loputtua: palaako iho ennalleen vai menettääkö se kimmoisuutta täyteaineiden myötä entisestään? Kuinka monet, ns. norminaiset näitä käyttää? Tietyissä piireissähän nämä ovat arkipäivää, mutta silti aiheesta ei julkisesti huudella juurikaan. Kiitos avusta!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
22.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

En uskaltaisi koska pistoskohdat voivat arpeutua jos sinulla on keloiditaipumusta sekä täyteaineiden laittajat eivät ole joka paikassa yhtä taitavia. Joillain on jääneet jopa herneen kokoisia pallukoita ihon alle. Pääset nuorena ihmisenä halvemmalla kun ostat valokynää ja opettelet käyttämään sitä.

Vanhemmalla iällä voisin itsekin harkita kasvojenkohotuksen yhteydessä juonteiden täyttöä kehoni omalla rasvalla koska sille ei ainakaan voi olla allerginen.

Vierailija
2/2 |
22.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pahimmillaan juonteet pahenevat, kun täyteaine teho loppuu. Aine on vähän "venyttää/ kasvattaa ihon tilavuutta" ihoa. Eli siinä mielessä voi jäädä koukkuun ja rahanmeno jatkuvaa loppuiän.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi kaksi