Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksen tykkää helluntalaisuudesta uskovaisena!!!!

TUOMARINURMIO
12.02.2018 |

1) feelis on pumpulinomainen

2) sanaa selittään aina kuin pikkulapselle tai oravalle, ihan lapsellista perusoppia kuinka Jeesus rakastaa ihmisiä, mutta mitään voimaa ei ole, sen sijaa vitsaillaan ja leikitään

3) feelis on kuin menisi kuuntelemaan jotain teologien luentoa, melkein sama kuin kirkossa, muttei ihan. Kirkossa harhaoppi on syvemmällä.

miksi ei ole räjähysvoimaa ja auktoriteettia?

4) usein tulee joku todistamaan, kuinka tuli uskoon silloin Niilo Ylivainion aikoina, ja sitten liittyi kasteen kautta srknnan jäseneksi ja on ollut monessa kerhossa ja toiminnassa mukana

5) kuoro tai landolakuoro tulee laulamaan niitä 1970 luvun karmeita lauluja ja jotain uskonnollista

ja KUKAAN ei tule uskoon ruokajakelussa ainakaan

JUmalan valtakunnan oppi on täysin sivussa, se miten usko toimii ja mitenn evankeliumia pitäisi saarnata USKOSTA ei lain todistuksesta , mikä on sama asia kuin kertoa se vanha uskoontulotarina ja lukea se raamatunlause ja mitään ei tapahdu, Jumala ei ILMESTY!

kaiken ongelma on edelleen LAKI, ihmisteko ja ihmiskunnia ihmislaki, halutaan tehdä jotain ihmisenä, muttei voitelussa

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme kuusi