KAUHEA SÄÄ, ULOS EI VOI MENNÄ!
Onneksi ke-to-akselilla tulee helpotus. Huh.
Kommentit (39)
Öö..? Okei? Täällä on ihan kiva keli. Paljon lunta. Ikävä ettet voi mennä ulos :(
Helsingissä oli tänään noin 7astetta pakkasta eikä tuullut juurikaan. Oikein hyvä ulkoilusää. Mutenkaan ongelmana ei ole sää vaan väärät varusteet.
Häh? Just olin 8km kävelyllä. Oli oikein mukavaa :)
Asun Helsingissä.
Just tulin iltalenkillä, aivan mahtavat kelit. Viikolla oli ikävää, kun oli kova pohjoistuuli, mutta nyt ei ainakaan keskisessä Suomessa voisi olla paremmat säät.
Siellähän on mahtavat Talvikelit! Aivan ihanat. Se synkkä vesisade oli ihan kauheaa. Vihdoin lunta ja pakkasta!
En tiedä ilmasta, mutta ainakin ulkona on erittäin kaunista, jopa täällä Varsinais-Suomessa! Puut näyttävät niin satumaisen kauniilta kun ovat aivan lumessa ja jäässä, täysin valkoisia! Kumpa olisi tällaista ollut jouluna :(
Eikö äiti ole opettanut että pitää pukea talvella lämpimästi vaatetta päälle? Hyvä ilma on ulkona.
Kuulostaa siltä että täällä on todella huonokuntoista porukkaa, jos ei kroppa kestä muutamaa pakkasastetta. Harrastakaa jotain liikuntaa niin paranee verenkierto.
Kamala ilma ja hirvittävän kylmä Helsingissä! Milläs ne kasvot suojaat!!!
Onneksi tulee kohta +5 ja sulaa tuo helvetillinen valkoinen saasta maasta.
Vierailija kirjoitti:
Kukaan järkevä ei nyt pariin päivään mene ulos kuin jos on pakko.
Asutko sinä jossain teksasissa kun koko paikka on suljettu?
Vierailija kirjoitti:
Siellähän on mahtavat Talvikelit! Aivan ihanat. Se synkkä vesisade oli ihan kauheaa. Vihdoin lunta ja pakkasta!
Niinpä, on ihanan valoisaa eikä pelkkää mustaa pimeyttä.
Vierailija kirjoitti:
Jopa +6 ja rankkaa vesisadetta tulossa. Erittäin hyvä!
Pidätkö vesisateesta myös kesäisin?
Vierailija kirjoitti:
Kamala ilma ja hirvittävän kylmä Helsingissä! Milläs ne kasvot suojaat!!!
Onneksi tulee kohta +5 ja sulaa tuo helvetillinen valkoinen saasta maasta.
Mielenkiintoinen asenne. Oletko ollut tuollainen laspesta asti vai onko lumi alkanut olla mielestäsi valkoista saastaa vasta aikuisena?
Oli pakko käydä äkkiä ruokakaupassa ja oli niin kylmä että huomenna ja tiistaina syön kyllä mitä kaapista löytyy!