Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Tiedoksi, kyllä kakaroiden häirintähuuteluihin puututaan kovallakin kädellä
18.01.2018 |
- On sitten koulusta, kaverilta tulossa tai vaikka huutelee ohikulkijoille ikkunasta, aukoo päätään urheilupaikoilla pakkomiellettään.
- jos ei tahdo vastuullista löytyä, se haetaan,
Kommentit (2)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Kokeilevat monesti tuntemattomien kanssa rajojaan kun niitä ei kotona ole heille pidetty ja osoitettu mitä saa tehdä ja mitä ei.
Mielestäni paras keino on olla täysin reagoimatta tuollaiseen häirintään, niin loppuu hyvin nopeasti. Toinen vaihtoehto sitten on että huutelijat innostuvat enemmän provosoimaan, joka muuttuu tavalla tai toisella fyysiseksi häirinnäksi, josta voi periaatteessa itse provosoitumatta tai osallistumatta tehdä viranomais-asian.
Ei noitten pentujen kanssa kannata aikuisen alkaa minkäänlaiseen mittelöön, sillä siitä seuraa loputon suo ja kohta on kiusaajien kaveritkin samassa hommassa.