Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Auttaako alkoholi niskakipuun?

Vierailija
08.01.2018 |

Minun piti olla tammikuu raittiina, mutta nyt on niska sen verran jumissa, että tekisi mieli helpottaa jomotusta raikkaalla Pirkka-olusella. Kertokaa minulle, että siitä on apua tähän tilaan. Pliiis!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
08.01.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

No tekosyyhän se tuokin. (Oikeasti: Pirkka- tai muutkaan merkkiset oluet eivät auta niskakipuun.)

Vierailija
2/4 |
08.01.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Avantouinti auttoi ainakin minulla. Niska oli jotenkin jumissa, kävin avannossa/saunassa tunnin niin kipu lähti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
08.01.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tilapäisesti voi auttaa, sekä sitä kautta että alkoholi rentouttaa (veltostuttaa) lihaksia jolloin jännityksiä voi laueta, että sitä kautta että alkoholi myös itsessään lievittää kipua (tai jos kipu jääkin, se v*tuttaa vähemmän). Mutta valitettavasti usein lopputulos on entistä pahempi kipu, koska juopuneena nukkuu huonossa asennossa ja alkoholin haihduttua hermosto on entistä ärtyisämpi tuntemaan kipua.

Vierailija
4/4 |
08.01.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ainakaan mulla auta, kun on hermoperäistä särkyä niskassa. Kokeiltu on sitäkin. Ainoastaan (Lyrica) yms. lääkkeet minulla auttaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yksi yhdeksän