Onko jollekkin tullut jo posti? vieläkään ei ole tullut vaikka normaalisti viim klo 10 kolahtaa luukku
Kommentit (8)
Meille kun tulee posti 13-14 välillä.. Päivän lehti myös. Mutta mielummin asun maalla ja saan postin myöhään, kun kaupungissa ja saisin postin aikaisin!
minäkin asun maalla ja silti meille tulee posti viimeistään klo 10. T. nro 2
en ajatellut ollenkaan noita veroilmoituksia ja pääsiäiskortteja
tästä näkee hyvin suoraan pihalle kun postimies tulee kärryjensä kanssa =)
kuumeisena odottelen muutamaa lappua, enkä pääse lähtemään kotoota kaupungille ennenkuin tulee posti =(
sitten kippaa postit kärryyn ja 5min niin posti kolahtaa luukusta (joskus ennenkin vissiin odottanut jotain tärkeetä)
;)
päiväpostin pitää tulla viim. klo 16. Me asutaan taajamassa ja silti tulee usein vasta klo 14-15. Riippuu missä päin jakeluketjua oot.
olen lähdössä puolen tunnin päästä ja sitten en saa haettua postista yhtä juttua jos ei ole siihen mennessä tullut =( ja kyllä sitten harmittaa kun menee tiistaille- uusi puhelin nimittäin
ei se puhelin sit tulekkaan, soitin saunalahden asiakaspalveluun ja sanoivat ettei se oo edes lähtenyt heiltä vielä postiin... vai viikon toimitusaika, pah.. Kun kysyin että onko ensiviikolla täällä sitten niin ei uskaltanut luvata mutta sitä seuraavalla viikolla ainakin, eli melkein 3 vk
Oisko teillä postinkantajalla enemmän hommia (veroilmoitukset + pääsiäiskortit) ja myöhässä siksi.