Fazerin Verraton suklaakonvehtirasia heti sassiin takaisin valmistukseen ja myyntiin!!!
Oi, miksi aina kaikki hyvä loppuu tai lopetetaan, kuten esim. jo 70-luvulla myynnissä ollut Karl Fazerin VERRATON-suklaarasia, se punavalkea suklaakonvehtirasia, jossa oli neljä eri täytteistä suklaakonvehtia: appelsiini, vanilja, kirsikka ja tryffeli.
Kyseistä Verraton-rasiaa oli joitakin vuosia sitten joulumyynnissä, ja ostin silloin niitä monta rasiaa, ja kun Fazer päätti taasen sen tuotannon lopettaa, niin nyyh, jäi vain ikuinen kaipuu niiden suklaisten suussa sulavaan makunystyröitä hellivään makuun:)
Onko teitä muita, jotka jäänneet odottelemaan, jos vaikkapa uudestaan ilmaantuisi kauppojen suklaahyllyköille VERRATON?
Kommentit (6)
KYLLÄ kaipaan! Kaikkien aikojen paras suklaarasia. Muistelen kaiholla...
Raikkaat täytteet, paitsi minttu, ovat ihania. Ananas maistuu myös.
Muistan ja odotan, että tulisi myyntiin. 60-luvulla syntyneenä sain aina jouluna Verraton rasian, että oli ihanaa. Ei tuolloin ollut monia konvehtirasioita.
Vierailija kirjoitti:
Muistan ja odotan, että tulisi myyntiin. 60-luvulla syntyneenä sain aina jouluna Verraton rasian, että oli ihanaa. Ei tuolloin ollut monia konvehtirasioita.
Se teki joulun.
En ole nähnyt mutta kuulostaa kyllä hyvältä tuo paketin makuvalikoima! Appelsiini ja kirsikka todellakin toimis.