Onko Satuhäät lesboparin molemmat lapset jo syntyneet? Onko tyttöjä vai poikia vai sekä että? Mahtaa olla hulinaa=).
Kommentit (29)
Kauniita nimiä ovat molemmat!
Ja äideistä täytyy sanoa, että ovat kyllä todella rohkeita, koska uskaltavat jopa tv:ssä virallistaa suhteensa. Kornilta se kyllä kieltämättä tuntui, kun katsoi, mutta hattua nostan rohkeille naisille :).
Tv. äiti ja lapset 3 ja 1 vee sekä mies
- mikä lie!!!
Tyttöjen nimet on ANANDA (Tempakan synnyttämä) ja HELOISA (Alliisan synnnyttämä)
t: varma tieto
Oletkohan ihan varma?
Onks tollasia nimiä edes olemassa??
Anandaakaan ei vielä tänä vuonna, tosin ei varmaan olisi vielä edes ilmoitettu sinne kun vauva vasta pieni
tässä varmaa tietoa: esikoinen on Kyllikki Anarosa ja kuopus on Irmeli Inkalissu
Heloisa (eli siis Anun synnyttämä tyttö) on syntynyt TÄMÄN VUODEN MAALISKUUSSA eli siis tarkistapas uudelleen!! Ja Ananda on VARMASTI Terhin synnyttämän tytön nimi
t: edelleen varma tieto
Tempakka sitten joskus täällä sanoi, että harmittaa, kun Anu ei halua Heloisa nimeä, ja hän haluaisi?
No jokatapauksessa, olen itsekin lesbo ja meillä puolison kanssa vauva, ja täytyy sanoa, että nimeä miettiessämme koitimme valita mahdollisimman tavallisen ja suhteellisen suositunkin nimen, jotta ei sen takia ainakaan kiinnitettäisi koulussa yms huomiota enemmän. Kun ekrta on jo tämä äiti on lesbo-juttu
... kas kus ei Anakonda ja Helosan... tai jotain...
siis OIKEESTI, ÄLY HOI MUTSIT, eiks niille tyttö-paroille ole muutenkin kiusaamiseen aihetta mut sit viel nää nimet!!!!
Tyttöjä kiusataan ihan varmasti muutenkin, jo kahden äidin takia, saati sit tollasten nimien takia!!
Voi lapsiparat, onneks he voi isoina vaihtaa nimensä, mä ainakin vaihtaisin!
Se, MITÄ ME TEHTIIN, SANOTTIIN tai AJATELTIIN kun oltiin lapsia/nuoria, on jo mennyttä aikaa, kun meidän lapset ovat aikuisia. Maailma muuttuu ja niin pitää muuttuakin :).
Eihän kaikilla lapsilla ole isää, syystä tai toisesta.....
Toivotan heille ja lapsilleen kaikkea hyvää !!
ANnetaan ihmisten elää rauhassa, eivät ole mitään pahaa kenellekään aiheuttaneet.
Tepsukka
Anu: ällistyttävän fiksu ihminen! Suorastaan mykisti fiksuudellaan! (tähän pääsee vain harvat ja valitut)
Terhi: pirteä, optimistinen, lämmin, järkevä
Kaikkea hyvää teille ja pienokaisillenne!
Miten muuten tälläset " rekisteröidyt parisuhteet" puretaan tai siis miten he eroavat = " avioero" ?????
Vierailija:
Miten muuten tälläset " rekisteröidyt parisuhteet" puretaan tai siis miten he eroavat = " avioero" ?????
Vierailija:
Vierailija:
Miten muuten tälläset " rekisteröidyt parisuhteet" puretaan tai siis miten he eroavat = " avioero" ?????
Kiusaajien (tai heidan vanhempien) ongelma on, jos pitaa nimesta ym. kiusata.
kanssa. Tottakai raskaus ja synnytys tekee lapsesta ja äidistä läheisemmät muutenkin, mutta kun molemmilla naisilla on omat lapset. Vähän niinkuin kaksi yksinhuoltajaa lyöttäytyneet yhteen. Voin olla kyllä väärässäkin, mutta tältä näytti minusta.
Miten ihmeessä voi olla jollain 30. viikolla ruotsinlaivan kokoinen, jos vielä on ollut tavallista enemmän pahoinvointia!