Kohdunnipukka?
Jotkut puhuu kohdunnipukan muuttumisesta ennen plussaa? Miltä sen pitäisi tuntua? Entä koska voin tehdä testin, mikä on herkin raskaustesti?
Kommentit (13)
Sormilla kaiveleminen on ihan eri asia. Tunnustelet varta vasten kohdunnapukkaasi. Se on paikka jota ei ole tarkoitettu kaiveltavaksi.Saat aikaan haavaumia, viet elimistöösi pöpöjä Turhaa ja vaarallista puuhaa.
Peniksellä kyllä tunnustellaan nimenomaan sitä kohdunnapukkaa, ja normaaliyhdynnässä ei välttämättä edes mitenkään kovin hellävaraisesti aina. : ) Eri asia sitten, jos miehellä on joku 3 sentin pituinen jorma, mutta se nyt menee jo muutenkin säälittäväksi.
Yleisesti ottaen, naisen paikat kestävät kyllä kulutusta, ja kohdunnapukan tunnusteleminen puhtain sormin ei ole mitenkään haitaksi kenellekään.
T. samainen lääkäri
Joten voit samantien unohtaa.
T. lääkäri
Siitä vaan tunnustelemaan, tää on joku tiukkapipoinen lesta tai joku terveydenhoitaja, joka luulee tietävänsä jotain mutta ei sitten tiedäkään yhtään mitään.
ja väitän edelleen, lääkärin "asiantuntemuksesta" huolimatta, että peniksen satunnainen tökkääminen kohdun suulle ei ole sama asia kun kaivella sitä kohdunsuuta sormilla, joissa on vieläpä terävät kynnet. Ei se terveellistä ole. Elimistöön viedään silloin bakteereita joita siellä ei normaalisti ole.
naisen ei pidä oppia tuntemaan omia paikkojaan. naisen sukuelin saastainen eikä siihen saa koskea, tämän opetamme pienille tyttärillemmekin.
kyllähän se peniskin sinne niitä bakteereja vie, vaikka mies kävisikin alapesulla ennen yhdyntää (toivottavasti käy)
Kohdunnapukan ronkkiminen ei mitenkään edistä nuoren tytön tietoisuutta. EIhän sinne kohtuunkaan pääse itse sorkkimaan. Saastainen paikka se ei ole, mutta siitä voi tulla tulehtunut paikka, jos tarkoituksella sitä yritetään. Siinäpä sitten ihmetellään kohtuun asti levinnyttä tulehdusta. Pitää olla tosiaan jo melko pieni penis että sillä pystyt ronkkimaan kohdunsuutasi. Saattaahan se sitä hipaista sattumoisin, mutta ei se sinne sisään sentään yritä.
Herranjestas, kohdunsuuhan on tiukasti kiinni, ei kukaan tunge sormiaan sinne sisään jos tunnustelee sitä. Sehän tuntuu siinä sormen mitan päässä sellaisena pahkurana emättimessä. Minun miehelläni ainakin penis menee siitä vielä reilusti ohi, eli kyllä se saa reilusti kyytiä kunnon yhdynnässä. Ja kyllä sen lu on kaikkea muutakin työnnetty, kuten omia ja miehen sormia, löylykayhan vartta, puolentoista litran kokispulloa yms ;)
nelikymppinen neljän lapsen äiti, ei yhtään tulehdusta ikinä.
Kohdunnapukkaan osuu penis kuin penis ihan takuuvarmasti joka työnnöllä. Niin pientä meisseliä ei ole kenelläkään, että vain "satunnaisesti tökkäisi".
Kohdunkaulakanavaan taas ei kukaan saa sormiaan tungettua. Voin kertoa, että kolmen millin paksuinen sondikaan ei mahdu sisään ilman kauheaa tunkemista, ellei satu olemaan juuri kuukautiset meneillään.
Mitä kynsiin tulee, ne olisi hyvä pitää lyhyinä, jos ei osaa putsata kynnenalusia ja olla raapimatta itseään. Kohtutulehdusta niillä ei kuitenkaan voi saada aikaan.
T. idiootteja vihaava lääkäri
Ei jestas! Ei menis mulla edes puolen litran.
ennen kuukautisia sen pitäisi olla alhaalla ja pehmeä, mutta jos olet raskaana, kohdunnapukka on ylhäällä ja sellainen tiukka "rusina". huomaat varmasti eron!
Täysin turhaa ja saat ties minkä infektion. Mahdollisesti saat haavauman aiheutettua kynnelläsi.
peniksellään. voi jestas näitä taas.