KIIRE! Ensimmäinen yhteinen yö uuden miehen kanssa ja sain äsken tietää että hän on kokematon
Täysin kokematon mies on minulle uusi juttu. Mitä kaikkea pitää huomioida hänen kanssa?
Kommentit (23)
Vierailija kirjoitti:
Ehkäisy
Hoidetaan. Me ollaan molemmat yli parikymppisiä ja ollaan tunnettu jo viikon joten panikoinnin vaaraa ei ole.
Otatte rauhallisesti. Tarvittaessa voit ohjata hienovaraisesti vaikkapa siirtämällä miehen käden sinne mistä toivot hänen koskettavan. Älä tee numeroa jos mies on kokemattomuuttaa kömpelö tai tulee tosi nopeasti.
Unelmatilanne! Sä voit tehdä sille ja pyytä sitä tekeen sulle ihan mitä sä vaan haluut! Ja se ressukka luulee, että näin se homma hoituu! Muistat vaan kehua ja kannustaa sitä ja palkita onnistuneet suoritukset jollain herkullisella namipalalla! Jes!! Tsemiä ja tsemppistä sinne!
Ai että. Muistan sen oman ekakertani siinä 22-veenä ja typeryyttäni menin sen vielä naiselle möläyttämään kliseisesti notta "sä olit mun eka". Nainen naurahti ja asia ei tuntunut liikauttavan millään lailla, uskoikohan edes ollenkaan kun tuo tuntuu olevan naisilla jotenkin yleinen harhaluulo, että kun itsellä on tyttösenä neitsyys mennyt jo yläasteella niin sama normi olisi sitten joka häiskälläkin.
Jätä se sika. Mitä se oikein kuvittelekaan, että saisi kokemattomana sinulta?
Anna olla kokemattoman miehen ihan omissa oloissaan. Jos ei tuohon ikään ole vielä saanut niin ei tarviksekkaan saada. Teet vaan sille palveluksen kun lemppaat sen ennenkuin annat mitään.
Oppiipahan olemaan sekin luuseri..
Kuiskaat sille korvaan, että sä oot mun sadas eka.
Kokematon mies on aika ällö, mutta jos olette 20 niin saattaa vielä mennä. Tuo viikon tunteminen on aivan liian lyhyt aika, kai itsekin tajuat. Muutama kuukausi vähintään pitää odottaa.
Ei saatana, nyt kokemattomat miehet luette tämän ja tottelette. Älkää kertoko kokemattomuudesta, naiset huomaavat vasta kuin on liian myöhäistä, ei ole väliä mitä tapahtuu sitten...
Mun poikaystävä oli kokematon 22-vuotiaana, ja olin ihan fine asian kanssa. Se kysy ennen tota paljastustaan et kuinka monen miehen kanssa mää oon ollu ja möläytin vaan et viiden ja se meni hämilleen ja sano et ite ei oo ollu kenenkään kanssa. Raukalle varmaan tuli paineita siitä. D: Ekan kerran kun meinattiin harrastaa seksiä, nii eipä siitä mitään tullu, ku ei sillä seisonu jännityksen takia. :D oletin vaan et se ei kiihotu musta ja siinä oliki jo hirveen draaman ainekset. Mut puhuttiin sitte ja se sano ettei johdu siitä ettei haluis. Seuraavan kerran onnistu ja ei oo ollu valittamista sen jälkeen, ollaan nyt 26-vuotiaita. :)
Kyllä luonto tikanpojan puuhun ajaa! :)
Vanha pieru sanoo, että jos olette tunteneet vasta viikon, niin ei paniikkia: tutustukaa ja jutelkaa ensin rauhassa kaikesta mitä mieleen juolahtaa, ei pelkästään siitä seksistä.
Kun tuttuus ja toisen tunteminen ja luottaminen tulee kuvioon niin kyllä se siitä muukin lutviutuu.
Itse ei kannata kovin alleviivata omaa kokeneisuutta, jos siis sitä on, mutta parempi kuitenkin (kai?) sekin kuin, että molemmat ovat neitsyitä.
Eri asia jos olisitte vaikka nelikymppisiä tai yli ja mies olisi kokematon, sitten kyllä mietityttäisi.
Eihän sen, että nukutaan yhdessä, tarvitse tarkoittaa seksiä. Voihan sitä yhtä hyvin nukkua lähekkäin, suudella ja halailla, kosketellakin, mutta vaatteet päällä.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Ehkäisy
Hoidetaan. Me ollaan molemmat yli parikymppisiä ja ollaan tunnettu jo viikon joten panikoinnin vaaraa ei ole.
tirsk
Tutustutte ensin ihan rauhassa niin ei tarvitse olla paniikissa.