Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi meitä mormoneja täällä palstalla tuomitaan?

Vierailija
13.10.2017 |

Me käydään kirkossa joka sunnuntai mutta ei sielläkään olla koko päivää. Joulua ja syntymäpäiviä vietetään ihan normaalisti. Telkkaria katsotaan ja netissä ollaan niinkuin huomaat. Meidän kirkossa kehoitetaan pidättäytymään esiaviollisesta seksistä ja uskomme periteiseen avioliittoon. Me uskomme, että meillä on oikeus elää oman uskomme mukaan ja että muillakin ihmisillä on oikeus elää omien periaatteitensa mukaan. Useimmat kirkomme ulkopuoliset ystäväni ovat avoliitossa ja silti ollaan mitä parhaimpia ystäviä. He eivät tuomitse sitä, että minä olen mormoni, enkä minä tuomitse heidän elintapojaan. Miksi siis te täällä haukutte meidän uskontoa?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
13.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä, mormor? En ole kauheasti haukkunut. Mitä jätät kertomatta? Jos joku ostaa ps4:n niin se salamyhkäisesti katoaa yhteisöstä?

Vierailija
2/4 |
13.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämä on kyllä ensimmäinen kerta tällä palstalla kun minun muistin mukaan keskustellaan mormooneista, eli:

Tällä provolla kalastellaan kaikkea epäedullista tietoa uskonryhmästä, jotta sitä olisi helpompi vihata.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
13.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voitko linkata nyt aluksi vaikka 10 mormoonien hakkumisketjua, en ole koskaan nähnyt yhtään poikkipuolista sanaa uskontoanne kohtaan.

Vierailija
4/4 |
13.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla on tuttavapiirissäni mormoneita, ei siinä mitään. Ainoa asia, mitä en hyväksy on vainajien kastaminen. Jos joku kastaa minut kuoltuani mormoniksi, niin lupaan varmasti tulla kummittelemaan.

Ehkä avaisit tätä kastamisjuttua meille muille?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä seitsemän